O NAS


Na polskim rynku sztuki prosperuje ogromna ilość galerii i domów aukcyjnych prezentujących dobrą sztukę. Zatem po co otwierać kolejne takie miejsce? Czy warto?

Nasza odpowiedź brzmi: Tak! I tak powołaliśmy do życia Fundację Sztuki Współczesnej „Niespokojna”, miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne. Miejsce, gdzie buduje się bezpośrednie relacje między artystą i nabywcą, gdzie tworzy się pole do tego bardzo trudnego dialogu. Wielu artystów bowiem nie potrafi rozmawiać o pieniądzach, a niewielu ludzi biznesu o sztuce.

Brak wiedzy i świadomości oraz brak tego dialogu powodują często brak szacunku i uznania wzajemnych wartości, a tym samym wzajemne wykorzystywanie się. Ważne zatem jest uświadomienie, że obopólny szacunek jest niezbędny, gdyż te dwa światy współzależą od siebie. Artyści by żyć i tworzyć potrzebują środków finansowych, natomiast środowisko biznesowe uczy się wrażliwości na sztukę, którą zdobywa otaczając się nią.

Fundacja Sztuki Współczesnej „Niespokojna” jest zatem miejscem przyjaznym artystom i nabywcom, otwartym na dialog między środowiskiem artystycznym i biznesowym Będziemy zatem zawsze dokładać wszelkich starań, aby pokazać Państwu jak najlepszą i starannie wyselekcjonowaną sztukę polskich artystów – zarówno młodych twórców jak i tych, którzy wychowali pokolenia.

Fundacja Sztuki Współczesnej „Niespokojna”

Przewiń do góry okna